Hufiec ZHP Turek im. Mikołaja Kopernika

Zostań instruktorem! – wznawiamy kurs.

“Naszą misją jest wychowywanie młodego człowieka…” Metoda harcerska jest niezawodna od ponad 100 lat. Umożliwiając poznanie metody i pomoc w założeniu gromady zuchowej lub drużyny harcerskiej Hufiec ZHP Turek organizuje kurs przewodnikowski.

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o prowadzeniu własnej drużyny harcerskiej, ale nie wiedziałeś, jak tego dokonać to przychodzimy z pomocą! W Hufcu ZHP Turek organizowany będzie kurs przewodnikowski. Jeśli chcesz zacząć swoją instruktorską przygodę to ten kurs jest właśnie dla Ciebie!

Podczas kursu nauczysz się zupełnych podstaw harcerstwa oraz poznasz “tajniki” metody harcerskiej. Kurs przygotuje Cię przede wszystkim do prowadzenia drużyny lub gromady zuchowej. Jeśli jednak uznasz, że własna drużyna nie jest dla Ciebie to znajdzie się miejsce również w jednym z zespołów, w który w głównej mierze będziesz mieć okazję do wykorzystania swoich umiejętności i zainteresowań z życia codziennego.

Przed rozpoczęciem kursu odbędzie się spotkanie organizacyjne z wszystkimi potencjalnymi kursantami, aby porozmawiać o szczegółach, uzgodnić formy zjazdów oraz terminy. Aby wyrazić chęć udziału w kursie prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się poniżej.

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z Komendą Hufca ZHP Turek. Wszelkie dane kontaktowe dostępne są na naszej stronie.

1. Kim będę mógł być po ukończeniu kursu?
Ukończenie kursu przewodnikowskiego jest jednym z wymagań, które konieczne jest do ukończenia próby instruktorskiej na stopień przewodnika. Nasz kurs połączony będzie między innymi z kursem drużynowych i przygotuje Cię bezpośrednio do prowadzenia własnej drużyny. Jeśli jednak uznasz, że drużyna nie jest dla Ciebie to będziesz mógł pełnić inne funkcje w zespołach hufca, które będą odpowiadać Twoim zainteresowaniom.

2. W jakich terminach odbędzie się kurs?
Na chwilę obecną dokładne terminy nie są jeszcze ustalone. Jeśli nasze plany się nie zmienią to rozpocznie się on we wrześniu i będzie odbywał się w formie trzech zjazdów weekendowych. Po zebraniu odpowiedniej ilości chętnych osób będziemy ustalać daty.

3. Czy jeśli nie miałem styczności z harcerstwem to kurs jest również dla mnie?
Jak najbardziej! Nasz kurs będzie przygotowany pod takim kątem, aby osoby niezwiązane z harcerstwem czuły się komfortowo. Nauczysz się tam podstaw harcerstwa, poznasz instruktorów naszego hufca i spędzimy wspólnie świetny czas. W dużym stopniu zależy nam właśnie na osobach, które jeszcze nie są członkami ZHP.

4. Czy za to trzeba zapłacić?
Podczas spotkania organizacyjnego z potencjalnymi kursantami będziemy ustalać jaką formę mają przyjąć zjazdy kursowe. Ewentualna kwota będzie zależna od tych ustaleń. Jeśli się takowa pojawi to będzie to niewielka suma.

5. Jak mogę się zapisać?
To proste. Wystarczy, że wypełnisz formularz zamieszczony poniżej, a następnie skontaktujemy się z Tobą. Zgłoszenia można nadsyłać do 6 września.

6. Mam jeszcze kilka pytań. Gdzie uzyskam odpowiedź?
Zachęcamy do kontaktu z nami. Możesz napisać do nas wiadomość przez Messenger lub wyślij email – turek@zhp.pl)

Komenda Hufca ZHP
ul. Kościuszki 13,